Main menu
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: RallyCross Szabályzat

RallyCross Szabályzat 21 Dec 2015 00:27 #981

• kisbáró
  • kisbáró's Avatar
  • Moderátor
  • Thank you received: 7

Verseny időterve:
Minden versenyhétvégén a hivatalos program az 1. Előfutammal kezdődik.
Minden versenyző legkésőbb 18.20 perckor a szerveren megjelenni szíveskedjék. Az alább kiírt
időpontok csak tájékoztató jellegűek, kivétel az 1. Előfutam kezdete, mert az pontban 19:00-kor
kezdődik, továbbiakban a lebonyolítás folyamatos!!!
18:50 – 19:00-ig Sorsolás
19:00 – 20:20-ig Előfutamok
20:20 – 20:30-ig Bemelegítés
20:30 – 20:50-ig Abszolút Elődöntők
20:50 – 21:00-ig Abszolút Döntő

Futam lebonyolítás:
Ez a sorozat a Magyar Rallycross Bajnokság szabályzatán alapul, de nem
100%-ig azonos azzal!!!
JOKER KÖR: Ebben a szezonban Joker kört is alkalmazunk. Minden futam alatt, minden pilótának
egyszer ki kell mennie a Joker körre. Saját maga dönti el, hogy mikor. A normál pályavonalon
haladó versenyző elsőbbséget élvez a joker körön haladóval szemben. A joker körről való
visszatérésből történő szándékos ütközés kizárást von maga után az adott futamból.
Joker kör nem teljesítése: 30 mp büntetés
Korai rajtnál RESTART! A vétkesnek 2x kell teljesíteni a Joker kört. Következő kiugrásnál futamból
való KIZÁRÁS!
Egy teljes futam 3 fő részből áll ELŐFUTAMOK (4X) ELŐDÖNTŐK(2X)DÖNTŐ(1X)
Időmérő NINCS!

ELŐFUTAMOK:
4 Előfutam. Minden futamban 4 versenyző indul, 6 kört teljesít.
Mínuszolás nincs, tehát mind a 4 futam eredménye számít!
Minden előfutam után a versenyzők futamideje összesítésre kerül. Ez alapján kapnak pontokat,
amik csak az Elődöntőbe jutáshoz segítik hozzá, tehát a végelszámolásba nem számítanak bele!
Csak az Összesített Előfutam eredményekre kapnak bajnoki pontokat!
Besorolás:
1. előfutamba sorsolás alapján
2. előfutamba az elsőn elért idők alapján
3. előfutamba a másodikon elért idők alapján
4. előfutamba a harmadikon elért idők alapján

A négy előfutam alatt összegyűjtött pontok adják meg a sorrendet az elődöntőbe, amelybe a
legjobb 12 versenyző kerül be. Ez a számolási rendszer csak az Admin munkáját könnyíti meg.
Minden Előfutam sorozat leggyorsabb versenyzője 1 pontot szerez, a második 2 pontot stb.
Minden versenyzőnél a négy előfutam eredményét veszik figyelembe, az elődöntőbe vagy a
döntőbe való besorolásnál. Az előfutamok végeredménye - a négy futamban szerzett - helyezési
számok (pontok) összegéből növekvő sorrendben felállított lista.
Amikor két versenyző azonos pontszámmal kerül be az elődöntőkbe, akkor annak a versenyzőnek
van előnye, aki az utolsó előfutamban előrébb végzett.
Az előfutamokban az idő előtt rajtoló versenyzőnek 2 joker kört kell teljesíteni, amit az Admin a
chat ablakban jelez a versenyző felé, ezután a rajtprocedúra újra kezdődik. Annak a
versenyzőnek, aki másodszor is hibásan rajtol, kizárásra kerül és nem vehet részt a megismételt
rajtnál.
Pl:
Tehát aki 3x nyer, és 1x ötödik, az 8 pontot zsebel be.
A 4 Előfutam után, az első 16 versenyző bajnoki pontokban részesülnek! VISZONT csak a legjobb
12 jut tovább az Elődöntőkbe.
ELŐDÖNTŐK:
A továbbjutott 12 versenyző 1-1 csoportra oszlik az elődöntők folyamán. 6-6-an indulnak 1-1
futamban a versenyzők.
2 Elődöntő. Minden futamban 6 versenyző indul, 6 kört teljesít.
Besorolás a következő:
ELŐDÖNTŐ 1
Páratlan számú versenyzők (1,3,5,7,9,11)
ELŐDÖNTŐ 2
Páros számú versenyzők (2,4,6,8,10,12)
Mind kettő csoportban az első 3 helyezett jut tovább

Innen kerül ki a Döntő 6 versenyzője. Ez a rendszer azoknak kedvez, akik esetleg 9-10-11-12.
helyen jutnak be az Elődöntőbe, de még van esélyük a döntőre.
DÖNTŐ:
Az Elődöntő csoportok első 3-3 versenyzője indul a Döntőben. Az Elődöntők alatt az
időeredmények alapján van a besorolás a Döntőbe. A Döntőben is kiosztásra kerülnek a bajnoki
pontok!
DÖNTŐ

Pontszerzési lehetőségek:
4 Előfutam Összesített eredménye után az első 16 helyezett, az Elődöntők 7-12. helyezett, illetve
a Döntő első 6 versenyzője kap bajnoki pontokat!

Az Elődöntők alatt csak a 7-12. versenyző kap pontot! Itt a jobb időeredmény számít.
A verseny alatt maximálisan szerezhető pontszám: 32
Pl:
-Ha valaki a 4 Előfutam összesítése után első arra 16 pontot kap, ha a döntőt is megnyeri 16
pontot kap. 16+16=32 pont.
- Ha valaki a 4 előfutam összesítése után csak 16. ő nem jut tovább, de 1 bajnoki pontot szerzett.
Ezzel a rendszerrel mindenki esélyt kap a pontszerzésre így kiélezett küzdelem várható.
- Rajtprocedúra: Állórajt
- Az időmérő és a futamok alatt CHATSTOP van, kivéve az Adminoknak!!!! BETARTANI!!!
- Szerverhez való csatlakozás a szabadedzésen és a warm up alatt lehetséges.
Szerver beállítás:
Bekapcsolt segítségek: Automata kuplung
Gumikopás: Normál
Üzemanyag fogyasztás: Normál
Meghibásodás: Normál
Safety Car: Nincs
Rajt: állórajt
Törés: 70%
Kiegészítés a versenyen való induláshoz:
A versenyben való részvétel alapvető feltétele, hogy az adott pályán mindenki gyakoroljon. Ezt
kénytelenek vagyunk minimálisan szabályozni, ezért teljesíteni kell gyakorlásként minimum 30 kört
a szerveren, e szankcióval kívánunk kiszűrni, minden olyan versenybalesetet, ami
vezetéstechnikai hibából adódna.
Értékelés:
- A 4 Előfutam összesített eredménye alapján az első 16, az Elődöntők 7-12. és a Döntő első 6
helyezettje kap pontokat.
Bajnoki pontozás: ABSZOLÚT
4 Előfutam összesített:
1. - 16p 9. - 8p
2. - 15p 10. - 7p
3. - 14p 11. - 6p
4. - 13p 12. - 5p
5. - 12p 13. - 4p
6. - 11p 14. - 3p
7. - 10p 15. - 2p
8. - 9p 16. - 1p

Elődöntők
7. - 6p
8. - 5p
9. - 4p
10. - 3p
11. - 2p
12. - 1p

Döntő
1. - 12p
2. - 11p
3. - 10p
4. - 9p
5. - 8p
6. - 7p

Írott és íratlan szabályok:
- Tilos a kanyart levágni
- Lekörözés esetén Tilos a gyorsabb versenyzőt feltartani (Kék zászlóra fokozottan figyeljetek)
- Tilos sárga zászló hatálya alatt előzni (Bünti később)
- Ha bármilyen okból a rajt után baleset történik, 1x-i lehetőséget biztosítunk az új rajtprocedúrára.
(Senkinek a versenyét nem szeretnénk elrontani, és ezt várjuk tőletek is.)
- Ha a verseny alatt egy autó, oly mértékben sérül, hogy a pilóta úgy érzi, nem tudja teljesíteni a
futamot, az lenne a kérés, hogy a boxban várja meg a verseny végét, ne lépjen ki a szerverről,
mert a ki ill. belépések során előfordulhat laggolás, ami a többi, még versenyben lévő pilótát
megzavarhatja.
- Amennyiben lekörözöl versenyzőt vagy versenyzőket és netalán a második, harmadik kört adnád
neki (előfordulhat) ne akard mindenáron megelőzni, hisz lehet, hogy te vagy a gyorsabb, de más
is a pályán van és versenyzik. Hidd el, hogy el fog engedni, amint lehetősége van rá. Nem
hinnénk, hogy azon múlik a versenyed, hogy hány kört adtál a lassabb versenyzőnek.
Sportszabályi kiegészítés

Bírói Testület:
A BT tagok:
Gyenes Rómeó
Vas Gábor
Wizner Dániel
Bunna Ádám (csak kérdéses esetben)
A kijelölt személyek csak azokon a futamokon hozhatnak döntést vagy szólhatnak bele, amelyben
nem vesznek részt.
Ha esetleg olyan futam lesz, amelyben mindegyik BT tag jelen van, akkor a BT vezetője,
ideiglenes megbízást adhat a szerveren lévők közül, az általa választott 2 embernek.
Eligazítás:
Restart:
A verseny során előfordulhatnak, különböző események, melyek miatt új rajtot kell elrendelni,
azaz RESTARTOLJUK a futamot.
Az újraindítás okai lehetnek:
- Korai Rajt: Korai rajtot a program figyeli, és automatikusan bünteti. Amennyiben a versenyzőnek
jelzi, hogy STOP&GO büntetést kapott, akkor módjában áll új rajtot kérni, de csak és kizárólag a
rajt utáni első szektor végéig. Amennyiben nem teszi meg, vagy csak a meghatározott pont után
jelzi, nem áll módunkban új rajtot elrendelni, és a program automatikusan DQ büntetéssel sújtja.
- Baleset: Ha olyan ütközés, esemény történik kizárólag az első körben, amelyben több versenyző
is érintett - független az autók sérüléseinek mértékétől - és jelentős hátrány alakul ki (kb. 3mp
felett), akkor a LIVE BT új rajtot rendelhet el. Olyan baleset esetén, amikor a versenyző saját
hibájából szenved hátrányt, vagy töri össze az autóját a restart nem alkalmazható!!! Egy azon
futamban a BT maximum két esetben rendelhet el RESTARTOT, függetlenül attól, hogy azt korai
rajt vagy baleset miatt rendeli el.

Büntetések:

- Korai Rajt előfutamokon: Ha egy versenyző egy adott futamban első esetben követ el korai rajtot,
akkor 2 joker kört kell teljesítenie. Ha ugyan az a versenyző ugyanabban a futamban másodszor is
korai rajtot követ el, akkor már DQ büntetéssel sújtandó és nem indulhat el az új rajtnál! A Joker
körrel nem rendelkező pályák esetén a futamidőhöz 10 másodperc kerül hozzáadásra.

- Korai Rajt Elődöntő, és Döntő futamokon: Korai rajt esetén az elkövető versenyző szintén 2 joker
kört köteles teljesíteni

- Pályalevágás: Az eligazításban szereplő instrukcióknak megfelelően, lehet használni a pályát,
amennyiben ettől eltérő pályahasználat, levágás történik, azt a BT bünteti a következők szerint.
Ha egy versenyző egy futamban először követ el pályalevágást, akkor a BT figyelmezteti (pl.:
Gyenes 1 PL), ha másodszor is elköveti a pályalevágást, akkor a futamidejéhez +10mp büntető időt
kap (pl.: Gyenes 2 PL), harmadik esetben DQ az adott futamban (pl.: Gyenes 3 PL DQ)!!!
Természetesen lökésből, balesetből, korrigálásból adódó levágást nem szankcionáljuk.

Lökdösődés:

- Párhuzamos, oldallal való kontakt: Ilyen esetekben, ha a vétlen fél 1 autószélességnél nagyobb
irányváltoztatásra kényszerül, akkor a vétkes fél +5mp időbüntetést kap a futam idejéhez, ha
másodszor is megteszi az adott futamban, akkor DQ büntetést kap.

- Egyéb kontakt esetén: Azon esetekben, amikor ütközés, lökdösés történik, és nem következik be
kiesés, de abból előnyszerzés származik, akkor a vétkes felet a futam végén visszasoroljuk a
vétlen fél mögé +5mp távolságra. Amennyiben a vétkes versenyző, még a futam alatt visszaadja a
pozíciót, abban az esetben büntetési szankció érvényét veszíti. Olyan esetben, amikor a vétlen fél
a verseny feladására kényszerül, akkor az okozó versenyző DQ büntetést kap abban a futamban.
Amennyiben az első körben történik, új rajt lesz, de a vétkes fél nem vehet részt az új
rajtprocedúránál.
-A szervezőség fenntartja a változás jogát!-
Last Edit: 31 Dec 2015 15:49 by kisbáró.
The administrator has disabled public write access.
Moderators: kisbáró
Time to create page: 0.167 seconds